Zde je možno zanechat zprávu

Jméno 
E-mail 
Zpráva 
Kontrola    0 + 8 =  

    


Celkem záznamů : 68

Datum : 19.02.2016 22.38
Jméno : Aleš
E-mail : toth.pavel@seznam
Fotky

Datum : 14.10.2015 19.07
Jméno : René Hron
E-mail : bouckova77@seznam.cz
Památka připomínající smrt huťmistra Hanse Preisslera v roce 1668 je jednoznačně nejstarším dochovaným „pomníčkem“ v Jizerských horách. Plochý přírodní kámen s vytesaným nápisem se nachází při modře značené turistické cestě ze Szklarské Poręby na Izerské Garby.
Nedávno byl ve zmíněné cestě pokládán nový vodovod a přitom došlo k bezprostřednímu ohrožení této památky, která dosud přečkala všechny dějinné pohromy. Balvan s nápisem byl nejen částečně zasypán horninou a zavalen jiným větším kamenem, ale byl i poškozen vrypy zemního stroje. Jestliže ještě před nedávnem byl „chráněn“ neudržovaným pásem zeleně, nyní se ocitl v násypu silničky. Stavitelé vodovodu zjevně neměli ani ponětí o jeho existenci a významu a nechybělo mnoho, aby byl zničen úplně. Doufejme, že polští přátelé nedopustí, aby bylo dílo zkázy dokonáno!

Datum : 13.10.2015 09.30
Jméno : Haufer Jaroslav
E-mail : haufer@seznam.cz
Bohužel Pomnickama v Polsku jsem se nezabýval a tak Vám nemohu poradit

Datum : 13.10.2015 08.00
Jméno : René Hron
E-mail : bouckova77@seznam.cz
Dobrý den, nemohl byste mne prosím navigovat, kterak naleznu kámen Hanse Preisslera ( 1668, smrt huťmistra ), a to cestou ze Szklarskijej Poreby na Izerskie Garby, a to po modře značené? Díky moc... Rh+

Datum : 19.11.2014 15.31
Jméno : René Hron
E-mail : bouckova77@seznam.cz
Dobrý den, nemohl byste mne prosím navigovat, kterak naleznu Kříž pod Zvonicí. Šel jsem kolem ( tedy ne po modré, nýbrž onou stezkou ze Zvonice k Lesní chatě nad Kořenovem ) a nic. Děkuji předem za reakci.

Datum : 24.10.2013 11.32
Jméno : Jirka Toth
E-mail : trotakcz@gmail.com
Ahoj Jaro, uz jsme se velmi dlouho nevideli a nemam uz na tebe kontakt. Potreboval bych poradit ci pomoci s jednim novym pomnickem na Fojtce, kde nam zemrel velmi dobry kamarad a pritel. Pri vystupu mu selhalo srdce. Hodil by se nam nekdo zkuseny kdo by mohl poradit jak vrtat do zuly, jak vyrobit desku (nebo lepe kdo) atd... Finance nejsou problem .. pokud muzes ozvi se mi na email.
Diky Jirka

Datum : 30.08.2013 21.35
Jméno : Honza T
E-mail : jtlapak@seznam.cz
Prosím o zprávu zdali nenašel někdo po Jizerkách stará vlašská znamení.:
Zejména se mi jedná o:
1. Stary zamek o Orle (svatoondrejsky kříž)
2. Granicnik muž ukazující k severu

atd.
P.s. nehledám poklady pouze bych chtěl udelat určitý seznam těchto znamení v Jizerských Horách
Pomůže někdo?

Datum : 18.04.2013 11.16
Jméno : Štěpánka
E-mail : stepanka.jiruskova@seznam.cz
Prosím autora těchto stránek, aby se mi ozval. Děkuji

Datum : 30.10.2010 02.33
Jméno : Pavel
E-mail : 2paja@email.cz
Dobrý den,
jsem předsedou spolku "Letecký archiv", podařilo se nám poslední dobou identifikovat jména posádek letadel spadlých na Měděnci, Věžích Grálu a Hlídačích Koutu a zjistit přesné datumy těchto havárií.Pokud máte zájem tyto ůdaje doplnit, tak mne prosím kontaktujte.
S pozdravem Pavel Krejčí

www.letecka-archeologie.cz

Datum : 09.08.2010 21.45
Jméno : Martina
E-mail : majuzo@centrum.cz
Dobrý večer.
Vzhledem k povodním jsem zapátrala po našich příbuzných z Raspenavy, po panu Mirkovi Kohoutovi, myslela jsem mladšího. Neviděla jsem ho asi 20 let. Překvapilo mne, že jeho otec, kterého jsem dobře znala a znám celou tu tragédii má v Jizerkách pomníček. Byl to bratranec mojí babičky a jeho kořeny byly nedaleko Kladna. Někdy jsou vzpomínky smutné. Martina

Datum : 05.06.2010 09.11
Jméno : vondrich
E-mail : m.vondrich@seznam.cz
Vážený pane,prosím o informaci bližšího určení místa revírních kamenů v Rýnovicích/4/ a v Lukášově.
Předem děkuji
Vondřich.

Datum : 31.05.2010 16.03
Jméno : Hawkeye
E-mail : cihlar@deltareality.cz
Dobrý den!

Jizerské hory navštěvují od svých třech let, kdy zde můj otec (v Příchovicích) zakoupil v roce 1967 polorozpadlou roubenku a za tu dobu se pro mne a řadu mých kamarádů v letech dospívání staly Jizerky oním bájným a tehdy zakázaným a prakticky nedostupným "Zlatým Severem", onou Aljaškou a Klondikem našich trampských vandrů, a dnes už i pro moji rodinu druhým (byť jak místní říkávají) "lufťáckým" domovem a naše staro-nová chalupa pod Příchovicemi oázou pohody a klidu. Tuto lásku k Jizerským horám, jejich přírodě i jejich historii pochopitelně utvářela také "Bible Jizerských hor" M.Nevrlého s jeho vyprávěním o pomníčcích. A protože jsme chtěli také nějak přispět a zároveň navštěvujeme poměrně často Jizerku, přišlo nám líto "zaniklého pomníčku" o kterém se M.Nevrlý zmiňuje v Knize o Jizerských horách jako o zlikvidovaném v první pol. 70.tých let - o místě smrti Josefa Tiets(z)e a rozhodli jsme se jej se synem obnovit. Protože jsme neznali původní podobu pomníčku a také jsme si nebyli jisti reakcí provozovatele přenosové el. sítě (majitele sloupů el. vedení), rozhodli jsme se pomníček umístit (podle info z knihy M.Nevrlého a podle odhadu...) na místo, v jehož bezprostředním okolí k nehodě nejspíše došlo a zároveň kde by neměl/nemusel nikomu překážet. Pomníček jsme obnovili a na místo instalovali 31.8.2009.

Ještě doplním, že moto-helma, která je nyní připevněna na vrcholku kříže na puvodním pomníčku nebyla a doplnil ji na kříž někdo během loňského podzimu. Neodpovídá sice "dobově" pomníčku,ale symbolicky se k motocyklové nehodě vztahuje a z čistě technického hlediska chrání horní (vodorovnou) plochu vertikálního břevna kříže před sněhem, deštěm a následnou hnilobou....

Dovolím si také poopravit stručnou charakteristiku k pomníčku, která (předpokládám) vychází z knihy M.Nevrlého, ale která nemusí být pravdivá, protože důvody k této smrtelné nehodě mohly být jiné... Nicméně nevím, z jakých zdrojů p.Nevrlý čerpal a je možné, že někde (dobový tisk?) důkazy pro uvedenou "závodnickou" variantu existují. Nevím... mě spíš napadl stres (nebo opilost či oboje?) ze smrti otce spojený možná s nějakou technickou závadou, kluzkou cestou, zvěří přeběhnuvší přes cestu...? Budu rád, pokud nějaké bližší informace máte, můžete-li mi je poskytnout...

To málo, co se podařilo zjistit mě,Vám mohu poslat e-mailem v podobě třístránkového worldového dokumentu - např. ke zveřejnění na Vašich stránkách - budete-li mít zájem.

Závěrem mi dovolte vyslovit obdiv a poděkování za činnost, kterou pro Jizerské hory a jejich památná místa děláte, pochválit Vaše www.stránky a popřát Vám hodně dalších úspěchů ve Vaší činnosti!

Se srdečným pozdravem:

Jiří a Jiří Cihlářovi, Praha/Příchovice

Datum : 13.02.2010 18.10
Jméno : JJ
E-mail : jaromir.jiricny@seznam.cz
Znalci pomníčků, u silnice z Bedřichova na Noou louku se na levé straně několik metrů za pomníčkem J.Plemeníka objeil nový kříž. Je vysoký asi jen 30 cm a vzhledem připomíná staré smírčí kříže. Nevíte náhodou někdo, k jaké události se vztahuje ?

Dík za info JJ

Datum : 01.11.2009 19.11
Jméno : frapa
E-mail : frantisek.pazout@seznam.cz
Kamarádi,železniční neštěstí v roce 1968 pod
Frydlantským zámkem je někde označeno křížkem?
Pokud znáte dejte vědět,děkují. Frapa

Datum : 21.08.2009 16.39
Jméno : jack
E-mail : sendr.jk@seznam.cz
Moc pěkná stranka,určitě se sem budu vracet...díky

Datum : 28.06.2009 19.47
Jméno : Jaroslav Novák
E-mail : pilot.pilot@seznam.cz
Dobrý den, již delší dobu patrám o původu pamětního kamenu v Polní ulici v Liberci u od Kaufland. Nevíte o tomto kameni něco ?

Datum : 19.03.2009 21.29
Jméno : feek
E-mail :
něco o pomníčcích na http://www.feexwebsite.webz.cz

Datum : 03.10.2008 09.38
Jméno : Jirka Tóth
E-mail : jhpap@seznam.cz
Ahojte ve spolek,
Koukam ze to dost zanedbavam,neni moc casu, ale budu muset vyrazit. U Hüttera jsem byl v lete, lec tam nebyl, cili mam duvod navstit tento nadherny novy krizek.
Zatim ahoj Jirka

Datum : 22.08.2008 01.19
Jméno : Jakub
E-mail :
Dobrý den, nádherné stránky, skvěle udělané ! A oceňuji Vaši práci v terénu. Jsem sice z HAvířova, ale skoro každé prázdniny jezdím do Harrachova a odtud do i Jizerek. Tato tematika mě zajímá a Vaše stránky jsou opravdu špica. Ale měl bych dotaz, četl jsem knížku - "skautská" od Miloše Zapletala - Stezka odvahy, děj se odehrává v Jizerkách a každá pitomost dokonale sedí. Ale hlavní zápletka se odehrává někde u Pytláckých kamenů, a sice jde o spadlé dopravní letadlo, mrtvý pilot a asi zachráněný cestující. Událost se měla stát po nějaké vichřici. Datum nevím, ale podle knihy bych odhadoval tak druhá polovona 70. let - motorka pionýr už byla vykopávka, hrdina fotil Praktikou...na Vašich stránkách jsem něco podobného nenašel (válečná letadla ani to nové to nemůžou být). Možná jsem naivní, ale celá kniha dokonale seděla, tak mě napadlo, zda to není podle skutečnosti celé. Děkuji za odpověď a přeji hodně zdaru v práci !
Nashledanou, Jakub

Datum : 15.08.2008 14.36
Jméno : Petr
E-mail : petrkin@email.cz
Přátelé, pracuji na knížce, věnované historii liberecké čtvrti Rochlice - dříve Röchlitz bei Reichenberg, nebo Rochlitz i. Böhm.. Sbírám odtud všechny možné písemnosti, pamětihodnosti a hlavně pohlednice od těch nejstarších až do r. 1970. Pokud mi můžete nabídnout naskenované pohlednice z Vašich sbírek, budu Vám neskonale vděčen. Mohu poskytnout stejnou službu - kopie nebo skeny pohlednic z jiných míst Jizerských hor.

Datum : 06.08.2008 22.19
Jméno : Jiří Kořínek
E-mail : korinek.jiri@email.cz
Mám velký problém.Kde se prosím nachází hraniční kámen u Souše.Jakoby zmizel.Děkuji za informaci.
JIRKA.

Datum : 01.06.2008 12.36
Jméno : Michal Haufer
E-mail :
Ano, mate pravdu, na sve stranky si opravdu mohu a budu davat co chci.Delam to zadarmo a nevidim jediny duvod, proc neupozornit na petici. Kontaktoval ste snad Ivo Lukacovice, ze jsou na strankach Seznamu reklamy, ktere nemaji s vyhledavanim na iternetu pranic spolecneho ?
Peticni akce se tyka zniceni jednoho z poslednich zbytku prirody v Jablonci nad Nisou. Bohuzel nemam takove moznosti jako zastupitele, abych mohl na petici upozornovat napr. v Jabloneckem mesicniku, proto vyuzivam svych stranek. Jestli Vas to natolik popouzi, pak Vas nikdo nenuti je navstevovat.
Jinak dekuji za tipy na "nove" pomnicky.
Michal Haufer

Datum : 28.05.2008 22.22
Jméno : Michal Čech
E-mail : cech@herbol.cz
Ke své předchozí zprávě bych připojil ještě malý dovětek - i když ze zcela jiného soudku.

Na své stránky si samozřejmě může každý dávat, co chce. Pokud se ale tyto stránky věnují pomníčkům Jizerských hor, nemá tam dle mého soudu petiční akce co dělat. Netýká se totiž vůbec daného tématu. Michal Čech.

Datum : 28.05.2008 21.07
Jméno : Michal Čech
E-mail : cech@herbol.cz
Vážený příteli,
v tomto rozsáhlém soupisu (klobouk dolů!)by se dalo doplnit ještě pár zajímavostí, např:
1) Kámen Brzda (Hemmstein) pod Smědavou
2) Pár desítek metrů pod Hemmsteinem balvan s letopočtem 1872
3) Pamětní cepíny na prvolezců na Čarostřelci a na Zvonu
4) Na Dolním Maxově bronzový hřeb v kameni s nápisem J.ST./N.146/1882
5) Při silnici na Dolním Maxově deska z leštěné žuly NOTSTANDSTRASSE 1914
6) Poutní místo U křížku v lese pod úpravnou vody Souš (poblíž Černé Říčky)
7) "U obrázku" pod Bramberkem (Sixtinská Madona)
8) Stavba Lasičí cesty nad Jizerkou 1901
9) Pramen hraběnky Marie 1901
10)Památník Sokola v Desné
11)V Antonínově železný křížek Josefa Matěchy, který se zde zabil na motorce 27.05.1976
12)Nedaleko Bienertova kříže malý žulový patník s nápisem LACT a číslováním 133.
13)Výklenek s mariánským obrázkem na cestě z Kristiánova k Blatnému rybníku při Josefodolské přehradě

Možná tu již něco bude pod jiným názvem, pár jich ale bude pro většinu lidí neznámých. V případě zájmu mi pošlete telefon, řekl bych Vám k tomu podrobnosti. Pozdravuje Michal Čech.

Datum : 14.04.2008 23.48
Jméno : Milda Kladenský
E-mail : Polda.Milda@seznam.cz
Ahoj všichni, jsme velmi rád, za tuto konkrétní stránku o jizerských pomníčkách. Jsem milovník Jizerek a členem JJHS, ač jsem z Kladna a moc rád bych poznal pár fajn lidí, kterým učarovaly jizerské pomníčky jako mě. Zatím se mi jich poařilo najít asi šedesát, nejdéle (3 roky) jsem hledal Porscheho smrt, několik pomníčků jsem s přáteli opravil. Kdo si chcete psát, vyměňovat zkušenosti, upřesňovat plánky cest ke ztraceným pomníčkům, je zde má adresa. Budu se těšit na nové přátele.

Datum : 04.02.2008 11.17
Jméno : Dita
E-mail : didi100@centrum.cz
Děkuji za krásnou virtuální procházku. Vaše stránky jsou opravdu povedené a přehledně zpracované.
www.toulkypocechach.com

Datum : 31.07.2007 16.50
Jméno : Vojáček Karel
E-mail : kvojacek@seznam.cz
Nevím jak velká skupina se práci vyhledávání a identifikace pomníčků Jizerských hor věnuje. Avšak klobouk dolů stránky máte přehledně a pěkně udělané.
www.trutnovsko.net

Datum : 04.02.2007 13.33
Jméno : Tomáš Klíma
E-mail : Tom007JamesBond
Sháním informace o velkých krkonošských povodních. Potřeboval bych je ještě dnes do večera.

Datum : 10.01.2007 16.07
Jméno : dana andělová
E-mail : dana.andelova@oldrichov.cz
musím říct, že jste udělal pěkný kus práce. gratuluji!
a jedna informace navrch. Petr Matlach (matlachův kříž - č. 13) nebyl duševně nemocný.
přeji hodně elánu

Datum : 12.12.2006 22.57
Jméno : Jirka Toth
E-mail : jhpap@seznam.cz
Ad Peml :
Ahoj, to jsi vsechno to drevo (napr. foto 10/11) narezal tou prirucni pilkou ??? Nechtel bych videt, kdyby Ti pujcili motorovku .... To by Cernostudnicni hreben byl holej :))
Ahoj Jirka


Datum : 06.12.2006 19.34
Jméno : Fanda
E-mail : frantisek.pazout@seznam.cz
Přátelé,dnes tj.6.12.2006 po krásnem výšlapu jsem doputoval do sedla holubníku a překvapeně hledám
Bílou smrt ,kde zase je?Snad neni zničena?
Děkují za informaci Fanda

Datum : 20.09.2006 23.07
Jméno : honza z pce
E-mail :
zdravim vsechny.opravdu pekne stranky.je to zajimave cist o historii pomnicku.chci se zeptat,jestli nevysla nejaka novejsi knizka o jizerkach a hlavne o pomnickach v jizerkach? predem dik

Datum : 12.09.2006 16.02
Jméno : Pavel D. Vinklát
E-mail : pavel.vinklat@knihy555.cz
Dobrý den,
sháním pro časopis Krkonoše/Jizerské hory nějaké informace o Ptačím kameni v Proseči n. N. Pokud nemáte více, než je psáno Nevrlého Knize, postačil by mi odkaz na někoho, kdo již zabádal. Zvláště o převálečném ornitologickém spolku. Předem díky!

Datum : 06.06.2006 09.57
Jméno : Pizuna
E-mail : NavratilovaZde@seznam.cz
Prosím o pomoc při hledání pomníčku Neuwingerova
smrt. Nějak se mi nedaří.

Datum : 22.05.2006 19.52
Jméno : Sokol
E-mail : Petrmarsicek@centrum.cz
Zdravím a prosím Vás o radu.O víkendu se nám podařilo nalézt hraniční kámeny Gabštejnsko-Lemberského panství,které se nachází na Vápenném vrchu u tzvn.Strážní stezky nad Kryštofovým údolím.Jsou na nich vyryty iniciály GST LB 1709.Rádi bychom věděli ,co přesně tyto iniciály znamenají v češtině,případně zda nevíte něco podrobnějšího z historie těchto kamenů.Děkuji Sokol

Datum : 06.03.2006 18.13
Jméno : Iveta Jelínková
E-mail : ivca.bianka@seznam.cz
Dobrý den!
Jsem moc ráda, že jsem objevila tyto stránky, ještě že existují stánky www.spolekpatron.bdnet.cz Jinak bych tyto stránky neobjevila. Chtěla bych se zeptat proč na jednotlivé dotazy typu: jak se dostat, kde se nachází, viděl jsem...co je to?? není odpovídáno př. pod dotaz. Odpovědi bychom si mohli přečíst i my ostatní a ihned bychom byli o něco chytřejší.
Děkuji

Datum : 12.01.2006 14.07
Jméno : Petr Čadek
E-mail : pomikopitrs@seznam.cz
Zdravim vsechny blazny do Jizerek jako jsem ja!
Mam na vsechny dotaz:Nemate nekdo nahodou doma stare(cim starsi tim lepsi) mapy jizerek? kDO DARUJE BUDU VELMI POTESEN, ZA MIRNE PENIZE I ODKOUPIM. JSEM ALE STUDENT,TAKZE NEPOCITEJTE S NEJAKOU VELKOU SUMOU! Nejlepe z libereckeho karaje. Predem dekuju!
Ps:Kdo by mel, at prosim napise na muj meil

Datum : 08.01.2006 21.28
Jméno : Josef Mačkálek
E-mail : mackalek@seznam.cz
Dobrý den,
Vaše stránky jsou velmi zajimavé, a ted jsem ještě zahlédl fotky nové rozhledny. Poněvadž jsem již navštívil mnoho rozhleden zajimá mě i tato, mohl by jste mi, prosím, popsat v kterých místech je ? Jak se k ní dostat ??
Děkuji Josef Mačkálek, Karlovy Vary

Datum : 20.12.2005 21.56
Jméno : Martin Novotný
E-mail : novotny@marvel-credit.cz
V den, kdy jsme se ženou objevili Matlachův pomníček jsme seděli v Lesní restauraci ve Ferďáku a ptali se místní obsluhy, co je to za kříž. Bylo nám řečeno, že ten kluk se přímo v té hospodě nepohod s holkou (asi se s ním rozešla), vyšel ven a tam se zastřelil. Takže Vaše informace je podobná té mé. Zřejmě pravdivá.

Díky za tyto stránky

Zdraví šílenec do Jizerek

Martin Novotný z Pardubic (ale vlastně z B. Potoka, kde jsem velmi často na chalupě)

Datum : 12.11.2005 17.00
Jméno : Pavel Martínek
E-mail : martinci@seznam.cz
Ahoj,
chtěl jsem se připjit k dotazu jak je to s památkou
Annelore Feixové.Hledal jsem ji podle p.Nevrlého,
ale marně.Není v místě dle E.Nováka?O něm jsem se dozvěděl až později.
Děkuju za odpověď.
Pavel Martínek

Datum : 23.10.2005 18.54
Jméno : Jan Tlapák
E-mail : jtlapak@seznam.cz
Ahoj, posilam informaci ohledne spadleho letadla HE 111 u věže grálu. Mám k dispozici kus kabiny kde je výrobní číslo: GD-A1114 Nr.1381. FL46160
Pokud by jste tam někdy dávali památeční tabulku německým letcům, můžete tam dát i toto číslo.

Datum : 05.09.2005 20.49
Jméno : Jirka Bakeš- skautsky BAKY
E-mail : ou.tatobity@razdva.cz
Nazdar.
Prosím o sdělení, proč je Zabitý mládenec bez obrázku. Je to věc vandalů nebo je v opravě?
Díky a hodně zdaru.
Baky

Datum : 21.07.2005 23.09
Jméno : vasa
E-mail : strejda.lenin@seznam.cz
Ahoj. Jednoho parzdninoveho dne jsem se toulal po jizerskych horach a prisel jsem Na vrchol zadního divočaku a tam jsem našel jeden krizek (pomnicek??) vryt do skaly. Nemam poneti co je zac. Je asi 20cm vysoky a je na nem videt ze tam nejaky patek bude. Nevite prosim vas o nem neco? Rad bych se o nem nečohož dozvěděl. moji cestinu neberte vazne.

Datum : 20.07.2005 15.56
Jméno : Jirka
E-mail : metatherm@volny.cz
Ahoj Jardo, hezky se na to dívá, když jsem už rok nebyl na kopcích. Ale už se chystám!! Tak se alespoň po Jizerkách koukám tímto způsobem. Dík ahoj Jirka.

Datum : 09.07.2005 15.25
Jméno : Miguel
E-mail :
Na požádání sem změnil barvy odkazů. Okomentované události jsou v seznamu označeny žlutou barvou.

Datum : 02.07.2005 10.48
Jméno : Honza
E-mail :
Mám moc velkou radost, že jsem našel tyhlé krásné stránky. Jen mi činilo hrozné potíže číst ty červené odkazy na modrém pozadí (v IE6.0), hrozně mě od toho bolely oči.

Datum : 13.11.2004 22.33
Jméno : Ducháček Zdeněk
E-mail : catena@tiscali.cz
Jardo, podíval jsem se na Tvoje stránky, hned jak jsem přišel domů. Od Milana. Jo je to krása. A proto si dovoluji poslat Tvojí stránku, několika kamarádům, mohu?
Ahoj Zdeněk.

Datum : 09.11.2004 08.30
Jméno : Petr Maršíček
E-mail : petrmarsicek@seznam.cz
Zdravim.Nedavno jsem se vydal hledat Krausuv pomnicek na Cihadech.desku se mi ale nepodarilo objevit.Existuje jeste vubec???Jinak Vase stranky se mi moc libi.Doposud jsem hledal pomnicky podle mapy Nevrleho.Koukam ze zde mate radu novych.Presto ze se nektere z nich daji najit v nove mape 1:50 000 jizerek,chybi mi zde informace o techto pomnickach.Co se v techto mistech vlastne stalo???Verim ze navstevnici techto stranek by Vam byli vdecni,kdybyste kazdy pomnicek doplnili alespon kratickym textem.Dekuji Petr

Datum : 31.10.2004 12.48
Jméno : Jirka
E-mail : metatherm@volny.cz
Ahoj Jardo, dneska jsem si prohlížel fotky pomníčků a Ota má pravdu. Jinak je to super, je znát rozdíl proti naskenovaným fotkám. Ať se daří. Jirka

Datum : 14.06.2004 10.10
Jméno : Sona
E-mail : Hajkova.Sona@seznam.cz
Preji hezky den vsem !
A prosim, muze mi nekdo dat informace o tom, jak najit Kriz Tonicka Kunze??
Muj muz s detmi jej nemohou nalezt a moc je to zlobi.
Dekuji mnohokrat za odpoved vsem, kdo jim mohou pomoci.
hajk.

Datum : 25.05.2004 13.12
Jméno : Martin
E-mail : eporedax@seznam.cz
Kloubouk dolů před autorem, který si dal tu práci tohle všechno zdokumentovat. Také bych měl ale dotaz ohledně velkého žulového kříže na louce za Bílým potokem (na červené značce na Sedmitrámový most a Smědavu). Nějak jsem ho nikde nenašel a nevím čeho se chytit... Díky moc!

Datum : 17.05.2004 17.11
Jméno : Jiří Střihavka
E-mail : jiri.strihavka@seznam.cz
Dobry den, diky za pekne stranky, jen bych se rad zeptal na "Smrt dívky Annelore", hledal jsem tento pomnicek dle popisu M.Nevrlého i poznámek E.Nováka ale kříž jsem nenašel, mohl by jste, prosim, poradit ? Předem díky J.Střihavka

Datum : 23.02.2004 11.00
Jméno : Sokol
E-mail : PetrMarsicek@seznam.cz
Moc pekne stranky.Ale ty blizsi popisy udalosti ohledne novych krizku by se hodily.

Datum : 05.11.2003 19.18
Jméno : Miguel - tvurce stranek
E-mail :
Stranky jsou umistene na nove adrese http://pomnicky.haufer.com (symbolicky odkaz http://pomnicky.zde.cz stale funguje)

Datum : 14.06.2003 11.45
Jméno : Malý Japonec
E-mail :
pro pomnicek 89 je k dispozici moc pekna fotka na "http://jiffaco.cz/FotoAlbum/rok%202002/Jizerske%20hory/krize%20a%20pomniky/", delal jsem ji ja :-)

Datum : 12.06.2003 00.09
Jméno : Malý Japonec
E-mail : maly.japonec@jiffaco.cz
Moc pěkné stránky. Kdysi jsem měl chuť hledat a fotit pomníčky. Pak mě to nějak přestalo bavit. To jsem ale nevěděl, že jich je tolik. Vydám se podle tvého seznamu a obejdu je snad jednou všechny. Jen by to chtělo, aby zde byl popis kde leží. U některých mi to přesnější určení chybí. Na oplátku jsem ochoten dodat souřadnice GPS těch, které navštívím. Vím, že takovouhle informací se absolutně ztratí kouzlo v hledání. Takže pokud nebudeš mít zájem, nebude mi to vadit. Pro sebe si takový seznam udělám, abych se mohl vracet na ta místa i třeba v zimě. Otázka je, zda mi to nadšení vydrží. Obávám se, že skončím pár desítkách.

Datum : 09.05.2003 21.23
Jméno : Martínek
E-mail : martinci@seznam.cz
Můžeš mi prosím Tě prozradit něco bliíž o pmníčku "Milan".
Dík Pavel Martínek

Datum : 02.05.2003 16.28
Jméno : Miguel - tvurce stranek
E-mail :
Dekuji Vam vsem za vzkazy a pripominky. Bohuzel casu je nedostatek :-) V brzke dobe se alespon pokusim ke kazdemu pomnicku pridat "taku malu informaciu". Mig.

Datum : 16.04.2003 13.36
Jméno : adam
E-mail : adamolha@centrum.sk
dakujem za podrobne zaznamy. natacame film o pomnickoch v jizrrskych horach tak som rad ze som sem narazil...je ich dost. bolo by pekne pripisat aspon aku taku malu informaciu ku kazdemu pomnicku...dik adam

Datum : 23.01.2003 22.08
Jméno : Petr
E-mail : p.koucky@seznam.cz
Díky za pěkné a užitečné stránky. Již se těším až zde budou i příběhy, které se vztahují k jednotlivým pomníčkům. Stálo by zato napsat sem i kde jsou umístěny a jak k nim lze nejlépe dojít. V hodně případech to bude velmi těžké, ale aspoň se pokusit o hrubou lokalizaci příp. přidat nějaké zkušenosti pro hledání. Přeji hodně sil a vytrvalosti ke psaní.

Petr

Datum : 17.12.2002 09.46
Jméno : Karel
E-mail : Perikles@seznam.cz
A ještě něco. Nemohl by ten seznam být seřazený abecedně? Těžko se v tom hledá. Také by nebylo od věci, kdyby u fotek bylo datum. Bylo by zajímavé porovnat, jak se to během několika málo let mění. Ještě před nedávnem například Gackův pomník zářil do dálky a dneska ho klidně přejdu.

Datum : 12.12.2002 16.34
Jméno : Karel
E-mail : Perikles@seznam.cz
Je tu toho požehnaně, dokonce už i Melicharův kříž. Ještě tu chybí ten velký bílý kříž u silnice mezi Raspenavou a Oldřichovem. Naproti tomu kříži přes silnici je ještě jeden malý na stromě. Pak tu není památka, která visí na stromě u silnice z Libverdy do Pekla. A nakonec něco, co už stejně asi nenajdu. Před asi pěti lety jsem šel od Jizerského kostelíku lesem rovnou do Raspenavy a u nějakých skal visel na stromě kříž s tabulkou Jirka Kubík, nebo tak nějak. Snad někde mám negativ. Letopočet byl ze šedesátých let. Jenže byl dřevěný, takže z té doby určitě není. Snad ho někdy někdo najde.

Datum : 24.09.2002 13.47
Jméno : Ota Simm
E-mail : simm@jablonec.cz
Dobrý, vylepšuj fotky a hlavně k tomu něco napiš.
Ukaž, že o tom taky něco víš (a já vím, že víš!), a nejenom, že jsi tam byl...
Čau Ota.

Datum : 18.09.2002 22.08
Jméno : Pavel Koráb
E-mail :
Chodíme s rodinou po Jizerkách a snážíme se hledat tyto vzkazy z minulosti.Vždy než dojedeme blíž, čteme si v autě příběh s pomníčkem spojený z knihy pana Nevrlého,potom jeto mnohem víc než jen něco hrozně starýho z doby, kterou nikdo z nás už nepamatuje. Hodně zdaru při vytváření těchto stránek. za čas se podíváme jak to jde.

zdraví Korábovi

Datum : 04.09.2002 20.02
Jméno : Vojtěch Basl
E-mail : vojtech.basl@email.cz
Mám moc rád pomníčky Jizerských hor, rád je hledám. Tyhle stránky jsou asi to nejlepší, co jsem zatím na internetu našel. Díky za ně!

Datum : 06.08.2002 19.05
Jméno : Hana
E-mail :
Jinak ještě díky za tyto stránky.

Datum : 06.08.2002 18.56
Jméno : Hana Košťáková
E-mail : kostice@cetrum.cz
Skoro ke všem pomníčkům jsou příběhy v krásné knize M. Nevrlého Kniha o Jizerských horách,která je sice víc než 20 let stará,ale stojí za přečtení.

Datum : 03.04.2002 18.14
Jméno : Marek Epstein
E-mail : epstein.m@seznam.cz
Ahoj,
Jmenuju se Marek (což je ostně výše prozrazeno) a jsem velmi rád, že někoho zajímají příběhy schované za nenápadnými pomníčky a kameny, které nemají nic společného s pánbíčkářstvím, ale s lidskou trgédií. Jsem velmi zvědavý na příběhy, které (jak slibujete) ke každému křížku dodáte.
Díky a hodně sil do psaní přeje
Marek